ادامه مطلباز محبوب ترین و بهترین تگ ها، میتوان تگ صدفی را نام برد. این تگ که به نام تگ شل یا دام تگ نیز شناخته میشود بسیار پر طرفدار است. از این تگ برای جلوگیری از به سرقت رفتن لباس های ارزشمند استفاده میشود زیرا قطر تگ صدفی و سوزن آن مناسب برای نصب شدن روی لباس است.

تگ صدفی

بیشتر بخوانیم : گیت فروشگاهی am

تگ صدفی به خاطر شباهتی که به صدف دریا دارد با این نام در همه جای دنیا شناخته شده است. تگ صدفی در دو رنگ سفید و مشکی و در بسته های 50، 100 و یا 500 تایی قابل خریداری است. تگ صدفی سبک و کاربردی است و برای فروشگاه های فروش لوازم ورزشی، لوازم خانگی، لباس، کیف و کفش و ... قابل استفاده است و معمولا روی کالا هایی که قیمت بالایی دارند نصب میشوند تا از سرقت آن ها جلوگیری شود.

تگ صدفی به خاطر گیرایی بالا و کیفیت مورد قبولی که دارد، برای خریداران ایده آل و مناسب است.

انواع تگ صدفی

تگ صدفی در فرکانس های متفاوت و در دو نوع RF  و AM وجود دارد و در فروشگاه های مختلف برای کالاهای متفاوت کاربرد دارد.

نوع RF: باند فرکانسی این نوع تگ از 1.95 مگاهرتز تا 10.2 مگاهرتز است. این نوع تگ در صنعت پوشاک رقیب سر سخت تگ am است. تگ rf مناسب برای استفاده در کتاب فروشی ها و پلاسکو است و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند و از تنوع بالا تری برخوردار هستند.

AM: باند فرکانسی این نوع تگ 58 کیلو هرتز است.  از این تگ ها معمولا در فروشگاه های لباس، لوازم آرایشی و عطر فروشی از این نوع تگ استفاده میشود. از این تگ نمی توان در پلاسکو ها و کتاب فروشی ها استفاده کرد. قیمت این تگ ها نسبت به تگ rf بالاتر است.

تگ am قابلیت نصب روی اجناس کوچک را دارد. میزان امنیت و کارایی این نوع تگ زیاد است و برای فروشگاه هایی که کالا های فراوان و متنوع دارند مناسب است.هر دو نوع این تگ ها نامناسب برای نصب روی اجناس فلزی هستند.

علت استقبال از تگ صدفی سبک بودن، با کیفیت بودن و اندازه مناسب آن است و معمولا در صنف پوشاک داران این نوع تگ ها طرفدار بیشتری دارند زیرا عملکرد بسیار خوبی دارند و طول عمر این تگ ها نیز بالا است.تگ صدفی به خاطر اینکه از پلاستیک سخت و محکم ساخته شده است برای مدت طولانی مورد استفاده قرار میگیرد.

تگ صدفی یک بار مصرف نیست و نیازی به خرید تگ نیست به شرطی که درست مورد استفاده قرار گیرند و در جایی نصب شوند که فشار و ضربه به آن ها وارد نشود.

تگ صدفی

بیشتر بخوانیم : جک پارکینگی

نکته ی دیگری که باید مد نظر قرار داد این است که تگ را باید در جایی روی لباس نصب کنید که امکان بریدن و جدا کردن آن نباشد. مثلا اگر تگ را روی لبه ی پایینی لباس یا سر آستین آن قرار دهید ممکن است سارق با بریدن آستین یا لبه ی پایینی لباس اقدام به سرقت آن کند، حتی اگر به قیمت خراب شدن لباس تمام شود.