ادامه مطلب

تگ لباس چیست؟

تگ لباس از دو بخش تشکیل شده است: قالب این دزدگیر کوچک از پلاستیک محکم و مقاوم ساخته شده است و درون این تگ ها فریت یا سیم پیچ قرار داده شده است.

با نصب این تگ ها روی البسه، اشیا کوچک، عینک، جواهرات یا هر چیز دیگری که احتیاج به محافظت دارد، از به سرقت رفتن آن ها جلوگیری میشود. با استفاده از تگ لباس با کیفیت و مقاوم سطح امنیتی فروشگاه را بالا می برد.

تگ-https://sanatino.com/

تگ لباس در دو نوع am  و rf موجود است که به صورت کلی عملکردی شبیه به هم دارند اما تفاوت های کوچکی با هم دارند که در ادامه آن ها را بررسی میکنیم.

تگ am: این تگ دارای سیم پیچ یا فریت می باشد، و فرکانس آن 58 کیلوهرتز می باشد، جنس بدنه ی این نوع تگ از پلاستیک بسیار مقاوم است. دقت، گیرایی و امنیت این تگ نسبت به سایر تگ ها بالاتر است و مناسب برای نصب شدن روی انواع البسه، لوازم آرایشی و ... است. این تگ روی اجناس با ضخامت بالا مثل پلاستیک یا کتاب نمی تواند قرار بگیرد. قیمت تگ am نسبت به تگ rf بالا تر است.

تگ rf: بدنه ی این تگ از پلاستیک محکم و خازن تشکیل شده است. فرکانس این تگ لباس بین 1.95 مگاهرتز تا 10.2 مگاهرتز است. در صنعت پوشاک و البسه معمولا از این تگ استفاده میشود. قیمت این تگ ها مناسب است و متنوع تر از سایر تگ ها هستند و عملکرد مناسبی نیز ارائه میدهند. در رقابت بین تگ rf و am در صنعت لباس، rf پیروز میدان است.

انواع تگ لباس

تگ لباس انواع مختلفی دارد که از لحاظ ظاهری، اندازه و ابعاد با هم متفاوتند و برای اجناس مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. انواع تگ ها شامل: تگ گلفی، تگ یوفو، تگ x50  و تگ x40، تگ عدسی، تگ پنسلی، تگ صدفی، تگ چهار گوش، تگ جواهرات، تگ شیشه ای، تگ پاندا و خرگوشی و چندین نمونه ی دیگر که سعی میکنیم چند مورد را به شما معرفی کنیم که با جزییات این تگ ها آشنا شوید.

تگ گلفی: از اولین تگ هایی که مورد استفاده قرار گرفته است تگ گلفی است و به خاطر گیرایی بالایی که دارد همواره مورد استقبال قرار گرفته است. بزرگی سطح مقطع این نوع تگ دقت و گیرایی آن را افزایش داده است. در صنعت البسه از تگ گلفی که از نظر ظاهری شبیه به توپ گلف است استفاده میشود.

تگ یوفو: با این که قیمت این نوع تگ کمی بالاتر از سایر نمونه هاست اما طراحی آن بسیار زیباست و عملکرد مناسبی ارائه میدهد چون گیرایی آن خیلی بالاست.

تگ ایکس 50 و ایکس 40 : این تگ ها به ترتیب 5 سانت و 4 سانت هستند و به خاطر زایده ای که دارند گیرایی خیلی خوبی دارند.

تگ پاندا و خرگوشی: این تگ ها ظاهری عروسکی دارند و معمولا روی لباس های بچگانه نصب میشوند.

تگ صدفی: استفاده از این تگ ها که سطح صاف و طراحی زیبایی دارند مرسوم شده است. از خصوصیات این تگ باید به سبک بودن آن اشاره کرد.

تگ چهار گوش: به شکل مربع یا مستطیل است و یک سوزن به قفل آن وصل میشود.

تگ دزدگیر عینک: با قرار دادن این تگ روی دسته عینک از به سرقت رفتن آن جلوگیری میشود. برای جدا کردن تگ دزدگیر عینک باید از تگ باز کن مخصوص آن استفاده کرد. در چندین سال اخیر از این نوع تگ ها بسیار استفاده میشود.

تگ-https://sanatino.com/

بیشتر بخوانیم :گیت فروشگاهی دست دوم

خرید تگ لباس

اگر قصد دارید برای مغازه یا فروشگاهتان تگ لباس خریداری کنید به شما توصیه میکنیم برای مشاوره جهت خرید تگ مناسب و با کیفیت به صنعتینو مراجعه کنید. این شرکت تولید کننده ی انواع تگ لباس در ابعاد مختلف، دستگاه های حضور و غیاب، گیت فروشگاهی و ... می باشد و سال ها در این زمینه تجربه دارند.

قیمت محصولات این شرکت مناسب است و میتوانید برای انتخاب تجهیزات مورد نیازتان با کارشناسان فروش این مجموعه مشورت کنید و از راهنمایی هایشان استفاده کنید.

تگ لباس چونه مانع از سرقت لباس میشود؟

حالا به شیوه ی عملکرد تگ لباس میپردازیم که چگونه میتواند از به سرقت رفتن لباس ها جلوگیری کند. تگ لباس خود به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد بلکه به کمک گیت فروشگاهی که در ورودی نصب میشود مانع از دزدی میشوند.

هنگام خارج کردن لباسی که تگ هنوز روی آن قرار دارد، تگ به گیت فروشگاهی پالس میفرستد و گیت فروشگاهی به محض دریافت پالس به صدا در می آید و فروشنده را از این موضوع مطلع میکند و به این ترتیب جلوی خروج بدون اجازه البسه یا اشیا گرفته میشود.

بعد از خرید لباس توسط مشتری باید تگ را جدا کرد، تگ ها به راحتی و یا با دست باز نمی شوند بلکه باید با دستگاه تگ باز کن که با ایجاد نیروی مغناطیسی تگ را از لباس جدا میکند استفاده کرد. دستگاه تگ باز کن نیرو های مغناطیسی بین 8000 تا 11000گاوس را برای باز کردن تگ ایجاد میکنند.

تگ-https://sanatino.com/

توجه کنید که تگ لباس باید در جایی از لباس نصب شود که به راحتی نتوان با بریدن آن قسمت لباس را از فروشگاه خارج کرد. مثلا سر آستین ها یا لبه ی لباس قسمت مناسبی برای نصب تگ نیستند.همچنین باید توجه کنید که تگ ها باید در معرض ضربه و فشار قرار نگیرند، پس باید آن ها را در جایی نصب کرد که هیچگونه ضربه یا فشاری را متحمل نشوند. فشار و ضربه باعث خراب شدن و پایین آمدن گیرایی تگ لباس میشود و دیگر عملکرد مناسب را ارائه نمی دهد.