دزدگیر لیبل AM چیست؟

لیبل AM

برای جلوگیری از به سرقت رفتن اجناس درون فروشگاه از لیبل AM ضد سرقت استفاده میشود. به طور معمول از این لیبل ها در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی استفاده میشود، زیرا برای این اقلام نمی توان از تگ های ضد سرقت استفاده کرد. لیبل AM یک نوع برچسب ضد سرقت است که زمانی که روی اجناس و کالا ها چسبانده میشود در صورت خروج بدون اجازه آن ها، دستگاه گیت فروشگاهی به این موضوع حساسیت نشان میدهد و شروع به آلارم زدن میکند و فروشنده را متوجه سرقت میکنند. هر گیت فروشگاهی نسبت به یک نوع لیبل حساس هستند . لیبل AM برای جلوگیری از سرقت کالاهای کوچک اما گران قیمت مورد استفاده قرار میگیرد زیرا فرکانس پایین تری دارند و به خاطر تکنولوژی مغناطیسی آکوستیکی_ مغناطیسی به کار رفته در آن ها دقت بالایی دارند.

برای دریافت بهترین نتیجه، لیبل AM باید چسب محکمی داشته باشد و نتوان به راحتی آن را جدا یا مخدوش کرد و همچنین باید بتوان امنیت کالاهای کوچک را نیز با لیبل AM تامین کرد.

انواع لیبل AM

لیبل AM

لیبل AM به طور کلی شامل دو دسته بارکد دار و بدون بارکد هستند. لیبل AM  را هم میتوان به صورت مستقیم روی کالا ها چسباند و هم میتوان با استفاده از یک نخ آن را از کالا آویزان کرد که در هر دو صورت عملکرد درست خود را ارائه میدهند.

معمولا برای پوشاک و لباس از تگ های ضد سرقت استفاده میکنند اما برای اجناس کوچک نمی توان از تگ های پلاستیکی محکم استفاده کرد. در ادامه چندین مورد از استفاده های لیبل AM روی انواع کالا را عنوان میکنیم:

طلا و جواهرات.

انواع عینک آفتابی و طبی.

موبایل و تجهیزات جانبی موبایل ها.

کالاهای کوچکی که درون جعبه قرار میگیرند.

کالاهایی که بدنه شان فلزی نیست اما میتوان با یک روکش فلزی آن ها را کاور کرد.

عطریجات و به طور کلی همه ی شیشه های کوچک حاوی مایعات.

بسته بندی گوشت ها.

بیشتر بخوانیم : لیبل Rf

تفاوت بین تگ دزدگیر و لیبل AM

لیبل AM

تگ ها از دو بخش تشکیل شده اند، بدنه آن ها را از پلاستیک بسیار مقاوم تزریقی می سازند و درون این بدنه بخش اصلی یعنی سیم پیچ ها و فریت ها قرار داده شده است که از خروج بدون اجازه کالا ها جلوگیری میکنند و این کار را با فرستادن پالس به گیت فروشگاهی انجام میدهند. به محض دریافت پالس توسط گیت، گیت آلارم میدهد و فروشنده با شنیدن صدای آلارم از سرقت با خبر میشود. برای کالاهایی مثل لباس، پلاستیک، کتاب، کیف و کفش، انواع عینک و ... میتوان از این تگ ها استفاده کرد. اما نمی توان روی همه ی کالا ها تگ های سوزن دار محکم قرار داد، اینجاست که لیبل ها فرصت حضور می یابند، لیبل ها بر خلاف تگ های پلاستیکی، یک نوع برچسب محکم است که روی همه ی کالاهای کوچکی که امکان استفاده از تگ ضد سرقت برای آن ها نیست، از لیبل AM استفاده میشود.

لیبل ها علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری با تگ ها متفاوتند از لحاظ ابعاد و اندازه نیز با تگ های ضد سرقت فرق دارند. تگ ها ابعاد مختلفی دارند که همه ی آن ها از لیبل ها بزرگ تر هستند. لیبل های AM برچسب های باریک و کوچکی هستند که با نصب روی کالا ها و در صورت خروج بی اجازه آنها گیت فروشگاهی به آن ها حساسیت نشان میدهد. لیبل ها دارای کد های ضد سرقت هستند که از طریق امواج رادیویی عمل میکنند و با رد شدن از بین گیت فروشگاهی آلارم دستگاه به صدا در می آید و فروشنده را از سرقت مطلع میکنند.

از دیگر تفاوت هایی که لیبل AM  و تگ های ضد سرقت را از هم متمایز میکند روش خنثی کردن آن ها پس از خرید توسط مشتری است. تگ ها به هیچ وجه با دست باز نمی شوند و برای جدا کردن آن ها باید از دستگاه باز کننده ی تگ استفاده کرد؛ وقتی تگ روی این دستگاه قرار میگیرد دستگاه با نیروی مغناطیسی معادل 8000 تا 11000 هزار گاوس تگ را از روی لباس جدا میکند.

اما لیبل ها را مقابل دستگاه مخصوص خنثی کننده ی بارکد لیبل قرار میدهند و بارکد های روی لیبل AM میسوزند و دیگر مانعی برای خروج کالا وجود ندارد.

به عنوان نکته ی آخر باید بگوییم که دقت پاسخ دهی تگ ها نسبت به لیبل بهتر است زیرا ابعادشان بزرگتر است.

بهترین لیبل AM

برای خرید بهترین لیبل AM با توجه به نیاز فروشگاه و کالاهایی که برای فروش گذاشته اید میتوانید به شرکت های تولید کننده ی این محصولات مراجعه کنید. شرکت صنعتینو یکی از تولید کنندگان برتر انواع تگ های RF ضد سرقت، تگ های AM، لیبل های AM، لیبل های RF، دستگاه های حضور و غیاب، گیت های فروشگاهی ضد سرقت، انواع جک های پارکینگی و ... می باشد که برای تولید همه ی این تجهیزات امنیتی تلاش میکنند که آن ها را بالاترین کیفیت به هموطنانمان ارائه دهند.

همچنین میتوانید با مراجعه به این شرکت ایرانی برای انتخاب بهترین و مناسب ترین تجهیزات امنیتی از مشاوران فروش راهنمایی های کاربردی دریافت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید محصولات این شرکت چندین مزیت دارد: رونق کارخانه های ایرانی و عدم وابستگی به کالا های خارجی، اشتغال زایی، صرفه جویی در هزینه ها و خریدکالاهای با کیفیت. محصولات این شرکت همگی طبق استاندارد های روز تولید میشوند و قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند.