ادامه مطلب

لیبل RF چیست؟

لیبل RF

لیبل RF نوعی بر چسب کاغذی و مسطح است که روی کالا ها چسبانده میشود و از به سرقت رفتن آن ها جلوگیری میکند. البته لیبل RF به تنهایی نمی تواند از دزدیده شدن کالا و اجناس جلوگیری کند بلکه به کمک گیت فروشگاهی RF این کار را انجام میدهد.

لیبل RF در دو نوع ساده و بارکد دار موجود هستند و این لیبل ها امواج رادیویی دارند که در صورت خروج بدون اجازه ی محصولات باعث ایجاد حساسیت و آلارم زدن گیت فروشگاهی RF میشوند. لیبل RF روی اجناسی زده میشود که امکان چسباندن تگ های ضد سرقت پلاستیکی روی آن ها وجود نداشته باشد. لیبل RF را معمولا روی مواد غذایی هایپر مارکتی، طلا و جواهرات، شیشه های کوچک حاوی مایع مانند عطر ها و شربت ها، دارو ها و ...میچسبانند.

بعد از خرید کالا توسط مشتری لیبل RF باید خنثی شود وگرنه گیت فروشگاهی مجددا آژیر میکشد. پس با استفاده از دستگاه های مخصوصی که لیبل را در مقابل آن قرار میدهند، کد های روی لیبل میسوزند و لیبل خنثی میشود.

انواع لیبل RF وجود دارند که از جنس پارچه، شیشه و کاغذ هستند. نوع پارچه ای را به لباس ها و کیف و کفش میدوزند؛ نوع کاغذی را روی کالاهایی غیر فلزی با سطح صاف میچسبانند.

لیبل RF باید به طور کامل و محکم روی سطح کالا قرار بگیرد و امکان برداشتن یا مخدوش کردن آن وجود نداشته باشد.

لیبل RF ویژگی هایی دارد که آن ها را ا هم مرور میکنیم:

لیبل RF این امکان را به شما میدهد که لوگو و مشخصات دلخواه  را روی ان چاپ کنید.

جنس لیبل RF متنوع است و در سه نوع شیشه ای، پارچه ای و کاغذی موجود است.

تنوع در ابعاد و اندازه های لیبل RF به خوبی دیده میشود؛ لیبل دایره ای سایز 3، لیبل دایره ای سایز 4، لیبل 4*4، لیبل 5*5، لیبل شیشه ای، لیبل پارچه ای، لیبل ضد آب و ...

قیمت لیبل RF نیز نسبت به لیبل AM کمتر است و تنوع آن ها نیز خیلی بالاست. البته قیمت لیبل را با توجه به نوع، ابعاد و جنس آن مشخص میکنند.

بیشترین استفاده از لیبل ها معمولا در کتاب فروشی ها و سوپر مارکت ها است.

به طور کلی هر محصولی که نتوان روی آن تگ پلاستیکی ضد سرقت نصب کرد، لیبل را جایگزین تگ می کنند زیرا کاربرد مشابهی دارند اما ویژگی های هر کدام از این محصولات متفاوت از هم هستند.

بیشتر بخوانیم : لیبل AM

تفاوت لیبل AM  و RF

لیبل RF

به طور کلی لیبل ها عملکردی شبیه به هم دارند اما تفاوت هایی نیز با هم دارند که به بررسی این تفاوت ها میپردازیم:

لیبل AM از لحاظ ظاهری باریک تر از RF است و عملکرد آن با استفاده از امواج صوتی است. دقت و سرعت پاسخ دادن این لیبل ها خیلی بیشتر از RFاست به همین خاطر است که از این لیبل ها برای محافظت از کالا های گران قیمت مثل زیور آلات، موبایل و لوازم جانبی آن ها، اشیا تزیینی و قطعات الکترونیکی و ...استفاده میشود.

لیبل RF به کمک امواج رادیویی در محدوده 2.8 مگاهرتز از سرقت جلوگیری میکنند. این لیبل ها مناسب برای استفاده روی کالا های غیر فلزی، کتاب ها و لوازم التحریر و ... میشوند. این لیبل ها بزرگ تر از لیبل AM می باشند و سطح صاف آن ها باعث شده که برای طلا و جواهرات و لوازم آرایشی مناسب نباشند.

تفاوت تگ ضد سرقت و لیبل RF

لیبل RF

بیشتر بخوانیم : جک پارکینگی

تگ ها را از پلاستیک بسیار محکم تزریقی میسازند که هنگام نصب شدن روی کالا به هیچ وجه باز نمی شود مگر با استفاده از دستگاه جدا کننده تگ.

لیبل ها معمولا از جنس کاغذ برچسب دار هستند و برای خنثی شدن آن ها را در مقابل دستگاه مخصوص خنثی کننده قرار میدهند.

لیبل ها بر خلاف تگ ها که برای مدت طولانی قابل استفاده هستند، یکبار مصرف هستند ولی قیمت آن ها در مقابل تگ ها کمتر است و میتوان برای محصولات متنوع تری از آن ها استفاده کرد.

خرید بهترین لیبل RF

حالا که با مشخصات و عملکرد لیبل RF آشنا شدیم وقت آن رسیده که در مورد خریدن این محصول دوست داشتنی نیز صحبت کنیم. برای خرید این لیبل ها باید به شرکت های تولید کننده ی محصولات امنیتی مراجعه کنید. یکی از این شرکت های با سابقه که سال هاست در این زمینه فعالیت میکند و از افتخاراتش تولید تگ های ضد سرقت، لیبل های RFوAM، گیت های فروشگاهی ضد سرقت و سایر محصولات امنیتی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت است. همه ی این محصولات نام برده از بهترین متریال ساخته شده اند و با کیفیت و با دوام هستند و میتوانند با نمونه های خارجی وارد رقابت شوند.

خرید محصولات خارجی هزینه های زیادی در پی خواهد داشت اما خرید محصولات ایرانی با کیفیت علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز هست.