لوگو - صنعتینو

دزدگیر لباس

جستجو
دسته ها
دسته‌ها
دزدگیر لباس

با افزایش جرم و جنایت و سرقت اهمیت وجود یک سیستم امنیتی بیشتر احساس میشود؛ مخصوصا برای مشاغلی مثل فروشندگی لباس که سرمایه اولیه همه ی اجناسی است که درون فروشگاه وجود دارد و در صورتی که به سرقت روند صاحب فروشگاه متضرر خواهد شد.

برای جلوگیری از به سرقت رفتن لباس ها سیستم های امنیتی مثل دزدگیر لباس و گیت های فروشگاهی تولید شده اند که برای ایجاد محیط امن برای اجناس درون فروشگاه به انسان ها کمک میکنند. در این مطلب میخواهیم بدانیم دزدگیر لباس چیست و انواع آن کدامند؟

دزدگیر لباس چیست؟

برای جلوگیری از دزدی ها و دست برد هایی که ممکن است به فروشگاه ها زده شود سیستم های امنیتی مثل تگ های دزدگیر لباس و گیت های فروشگاهی طراحی و تولید میشوند. این امنیت توسط چند بخش تامین میشود:

بخش اول که تگ های دزدگیر لباس هستند و روی لباس ها نصب میشوند. تگ دزد گیر لباس خود متشکل از بدنه ای از جنس پلاستیک تزریقی بسیار محکم و مقاوم و سیم پیچ ها و فریت هایی که درون این بدنه ها قرار میگیرند و سوزن هایی که به قفل ها متصل میشوند و باعث میشوند تگ دزدگیر لباس، به راحتی از روی البسه جدا نشود و سر جای خود محکم بمانند.

بخش دوم که شامل سیم پیچ هاست و هرچه قطر دزدگیر لباس بیشتر باشد دقت و گیرایی تگ ها بالا می رود. البته امروزه تگ های کوچکتر و با دقت بالا مورد استفاده قرار میگرند که با باریک شدن سیم های درون سیم پیچ باعث افزایش دقت این تگ هاست.

بخش سوم این سیستم امنیتی گیت فروشگاهی است که در ورودی فروشگاه نصب میشوند و بدون وجود این گیت ها حفظ امنیت فروشگاه ممکن نیست. زیرا این گیت ها هستند که با آلارم دادن صاحب مغازه را از سرقت احتمالی با خبر میکنند.

بیشتر بخوانیم : جک پارکینگی یال

انواع دزدگیر لباس

دزدگیر لباس-https://sanatino.com/

دزدگیر لباس به عنوان یکی از انواع تجهیزات فروشگاهی را میتوان به چند دسته تقسیم کرد که کاربرد یکسانی دارند اما از نظر ابعاد و اندازه با هم متفاوت هستند. انواع دزدگیر لباس را با هم مرور میکنیم:

تگ گلفی: این نوع تگ یکی از قدیمی ترین تگ هایی است با عملکرد مناسبی که ارائه داده است تا همین امروز از آن استفاده میشود. این تگ دزدگیر لباس خیلی محکم است و گیرایی بالایی دارد وعلت این گیرایی قطر زیاد آن ها است.

تگ صدفی یا شل( دام): تگ صدفی به نام های دیگری مثل تگ شل (shell)  یا دام ( dome) نیز شناخته میشود. امروزه استفاده از این تگ ها که از لحاظ وزن سبک تر هستند و سطح رویی آن صاف و براق است، مرسوم شده است. دقت و گیرایی این تگ ها بالاست و معمولا برای جلوگیری از به سرقت رفتن لباس ها از این نوع تگ استفاده میشود.

دزدگیر لباس-https://sanatino.com/

تگ چهار گوش: ظاهر این تگ ها به شکل مستطیل یا مربع است که زایده ای روی آن ها وجود دارد. همین زایده در قدرت گیرایی آن ها تاثیر میگذارد. این تگ های دزدگیر لباس سوزن های خاصی دارند که به قفل متصل میشود. این تگ ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

تگ خرگوشی: این تگ ها را به شکل عروسک میسازند زیرا برای لباس های کودک و نوزاد از این تگ ها استفاده میشود. این تگ ها نیز سوزن مخصوصی دارند.

تگ پاندا: تگ پاندا نیز مثل تگ خرگوشی عروسکی است و برای نصب روی لباس نوزاد و کودک از آن ها استفاده میشود.

بیشتر بخوانیم : دزدگیر پوشاک

کاربرد دزدگیر لباس

دزدگیر لباس-https://sanatino.com/

برای به حداقل رساندن سرقت از فروشگاه های البسه از دزدگیر لباس استفاده میکنند. این امنیت به کمک تگ های نصب شده روی لباس ها و آنتن های گیت فروشگاهی تامین میشود. اگر شخصی بدون اجازه قصد خارج کردن لباس از فروشگاه را داشته باشد تگ های قرار داده شده روی لباس ها با سیم پیچ هایی که درون خود دارند، هنگام رد شدن از گیت با ارسال پالس به گیت، سپس دریافت این پیغام توسط گیت و به صدا در آمدن آن ها صاحب مغازه از واقعه ی رخ داده مطلع میشود.

پس تگ ها و گیت به صورت جداگانه کارایی ندارد و همکاری این دو محصول است که منجر به جلوگیری از دزدی از فروشگاه لباس میشود. البته باید گفت که تگ های لباس به دو دسته ی rf  و am تقسیم میشوند که هر کدام از ان ها محدوده ی مشخصی از فرکانس ها را در بر میگیرند:

Rf: این تگ ها فرکانس های 3.25 تا 10.2 مگاهرتز را پوشش میدهند. این دستگاه ها از لحاظ اقتصادی صرفه ی بیشتری دارند و معمولا بیشتر از این نوع استفاده میشود.

Am: این تگ ها فرکانس های 58 کیلوهرتز را پوشش میدهند. دقت و گیرایی این دستگاه ها خیلی بالاست.

با وجود این دستگاه ها میتوان گفت احتمال دزدی به صفر میرسد زیرا به محض خارج کردن بدون اجازه لباس ها آژیر تولید شده توسط دزدگیر لباس فروشنده را آگاه میکند.

کاربرد دستگاه جدا کننده ی تگ لباس

دزدگیر لباس-https://sanatino.com/

بیشتر بخوانیم : تگ لباس

تگ های دزدگیر لباس را نمی توان با دست باز کرد و با دستگاه های مخصوصی باز میشوند تا بعد از خرید لباس و پرداخت مبلغ لباس دستگاه آژیر نکشد. دستگاه جدا کننده ی تگ با مگنت های قویی که دارد نیرویی مغناطیسی معادل با 8000 تا 11000 گاوس ایجاد میکنند که همین کشش باعث جدا شدن سوزن تگ از لباس میشود.

برای اینکه عملکرد تگ ها و گیت فروشگاهی دچار اختلال نشود باید از فشار و ضربه های فیزیکی مصون بمانند. همچنین تگ ها را باید در جایی از لباس قرار داد که امکان برش و جدا کردن آن قسمت از پارچه وجود نداشته باشد مثل آستین یا لبه لباس.

اگر قصد راه اندازی کسب و کار در زمینه ی فروش لباس دارید و نیاز به خرید دستگاه های دزدگیر لباس پیدا کردید پیشنهاد میکنیم به صنعتینو مراجعه کنید. این شرکت انواه دستگاه های دزدگیر لباس، انواع تگ، گیت فروشگاهی، دستگاه حضور و غیاب و … فعالیت میکند.

این شرکت با سال ها تلاش و تجربه سعی در ارائه ابزارهایی برای جلوگیری از سرقت لباس یا کیفیت مطلوب و قیمت مناسب دارند. تگ ها و دزدگیر های لباس کالاهای مصرفی نیستند و یک بار خرید

محصول با کیفیت کفایت میکند.

برای جلوگیری از به سرقت رفتن لباس ها سیستم های امنیتی مثل دزدگیر لباس و گیت های فروشگاهی تولید شده اند که برای ایجاد محیط امن برای اجناس درون فروشگاه به انسان ها کمک میکنند.

بخش اول که تگ های دزدگیر لباس هستند و روی لباس ها نصب میشوند. تگ دزد گیر لباس خود متشکل از بدنه ای از جنس پلاستیک تزریقی بسیار محکم و مقاوم و سیم پیچ ها و فریت هایی که درون این بدنه ها قرار میگیرند و سوزن هایی که به قفل ها متصل میشوند و باعث میشوند تگ دزدگیر لباس، به راحتی از روی البسه جدا نشود و سر جای خود محکم بمانند.

بخش دوم که شامل سیم پیچ هاست و هرچه قطر دزدگیر لباس بیشتر باشد دقت و گیرایی تگ ها بالا می رود. البته امروزه تگ های کوچکتر و با دقت بالا مورد استفاده قرار میگرند که با باریک شدن سیم های درون سیم پیچ باعث افزایش دقت این تگ هاست.

بخش سوم این سیستم امنیتی گیت فروشگاهی است که در ورودی فروشگاه نصب میشوند و بدون وجود این گیت ها حفظ امنیت فروشگاه ممکن نیست. زیرا این گیت ها هستند که با آلارم دادن صاحب مغازه را از سرقت احتمالی با خبر میکنند.

تگ گلفی ، تگ صدفی یا شل( دام) ، تگ چهار گوش ، تگ خرگوشی

برای به حداقل رساندن سرقت از فروشگاه های البسه از دزدگیر لباس استفاده میکنند. این امنیت به کمک تگ های نصب شده روی لباس ها و آنتن های گیت فروشگاهی تامین میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید