لوگو - صنعتینو

جک پارکینگی

جستجو
دسته ها
دسته‌ها
جک پارکینگی
تیتر های این مطلب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از سیستم های اتوماتیک و جک پارکینگی بسیار مرسوم شده است و استفاده هر چه بیشتر از وسایل الکترونیک و اتوماتیک، باری را از دوش انسان ها بر می دارد.
در گذشته برای باز و بسته کردن درب های بزرگ مخصوصا درب مکان های عمومی یا پارکینگ های بزرگ به کمک نیروی انسانی انجام می شد که کاری بسیار طاقت فرسا و پر زحمت بود. اما امروزه با استفاده از جک های پارکینگی درب ها به راحتی باز و بسته می شوند و برای این کار نیز احتیاجی به نیروی انسانی نیست. در این مطلب می خواهیم بدانیم جک پارکینگی چیست و چه کاربردی دارد؟

جک پارکینگی چیست؟

به بازو هایی که برای باز و بسته کردن درب ها به صورت اتوماتیک به کار گرفته می شوند جک پارکینگی گفته می شود. جکِ پارکینگی قابلیت نصب بر روی انواع درب ها مثل درب های تک لنگه، درب های دو لنگه، درب های سنگین و بزرگ دارد.

با تعبیه ی این جک روی انواع درب دیگر نیازی نیست برای هر بار ورود و خروج از ماشین پیاده شوید یا کسی دیگری این کار را برای شما انجام دهد، بلکه درب ها به صورت خودکار باز و بسته می شوند و در وقت و هزینه ی شما صرفه جویی می کنند.

سوالات متداول کاربران گوگل

نصب جک پارکینگی به طور متوسط نیم روز یا حدود 4-6 ساعت طول می کشد.

نصب جک پارکینگی اگر بخواهید خودتان به آن بپردازید، یک کار نسبتاً چالش برانگیز است که می توان آن را در یک بعدازظهر با استفاده از ابزار ضروری که احتمالاً از قبل در مجموعه خانه خود دارید، انجام داد.

اکثر جک های پارکینگی به طور متوسط حدود 10 تا 15 سال عمر می کنند. اینکه طول عمر جک شما طولانی تر یا کوتاه تر از این باشد به عوامل مختلفی از جمله دفعات استفاده و نگهداری منظم درب گاراژ بستگی دارد.

انواع جک پارکینگی

جک های پارکینگی را به دو دسته تقسیم میک نند که هر کدام خصوصیت متفاوتی دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

 • جک الکترومکانیکی:

جک پارکینگی الکترومکانیک برای باز و بسته کردن درب هایی که چندان سنگین نیستند و عبور و مرور زیادی در آن جا صورت نمی گیرد، مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال درب های مجتمع های مسکونی.

بازو های این جک ها نسبت به نوع الکتروهیدرولیکی عمر کمتری دارند و به تبع قیمت مناسب تری نیز دارند و مناسب برای مکان هایی کم تردد است. این جک ها 8 تا 10 سال به طور مفید برای شما کار می کنند. به خاطر قیمت پایین، این جک پارکینگی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. از این جک ها میتوان در ورودی و پارکینگ منازل مسکونی یا آپارتمان ها که رفت و آمد چندانی ندارند استفاده کرد.

 • جک پارکینگی هیدرولیکی:

برعکس جک الکترومکانیکی، می توان جک های هیدرولیکی را روی درب های سنگین و بزرگ نصب کرد. بازو های این جک ها محدودیتی برای باز و بسته شدن ندارند و در مکان های شلوغ و پر تردد بسیار مفید و کاربردی هستند.

با استفاده از قفل برقی که برای بستن این درب ها و به خاطر اینکه لنگه های درب درست چفت می شوند امنیت درب های مجهز به جک پارکینگی هیدرولیک بالاتر است. جک های هیدرولیکی نسبت به نوع الکترومکانیکی قوی تر هستند.

بدیهی است که قیمت این جک ها بالاتر از نوع مکانیکی است زیرا هم طول عمر بیشتری دارند هم نیاز به نگهداری و رسیدگی زیادی ندارند. این جک ها به کمک فشار هوا و روغن درب ها را باز و بسته می کنند. عمر مفید جک پارکینگی هیدرولیکی بین 10 تا 15 سال است و خیلی دیر فرسوده و مستهلک می شوند پس خرید این جک ها نیز به خاطر طول عمر آن ها صرفه اقتصادی دارد.

جک پارکینگی-صنعتینو

مقایسه انواع جک پارکینگی

در هنگام مقایسه ی انواع جک پارکینگی دو موضوع نوع کارکرد و قیمت محصول، از اهمیت بیشتری برخوردار است. جک های الکترومکانیکی کارکرد ساده تری داشته با طول عمر تقریبی 8 سال و قیمت مناسب و متوسط اما در مقابل، استهلاک و احتمال خرابی قابل توجهی نیز دارند.

جک های هیدرولیکی، قیمت بالایی دارند و در ایران به صورت وارداتی عرضه می شوند. نوع عملکرد آن ها میزان استهلاک و خرابی را تا حد زیادی کم می کند. در مجموع می توان گفت قیمت آن ها با توجه به اینکه در مکان های پر تردد استفاده می شوند، قابل چشم پوشی است.

مزایای استفاده از جک پارکینگی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم تعبیه ی جک پارکینگی روی درب های سبک و سنگین، درب های مجتمع های مسکونی یا مکان های پر تردد مثل ادارات و مکان های دولتی مثل بیمارستان و … با حذف نیروی انسانی هم در هزینه ها صرفه جویی می کند و دیگر نیازی نیست در شرایط آب و هوایی نامطلوب برای باز و بسته کردن درب از ماشین پیاده شوید. تنها با فشردن یک دکمه درب به صورت خودکار باز و بسته می شود.

جک پارکینگی در کنترل رفت و آمد ها نیز موثر است، زیرا تنها در صورت لزوم باز و بسته می شوند و افراد یا ماشین های غریبه اجازه ی ورود به مسکن یا ادارات دولتی را ندارند و امنیت این مکان ها نیز به خوبی حفظ می شود. در گذشته باز و بسته کردن درب های سنگین مکان های شلوغ به عهده ی نیروی انسانی بود.

چه نوع جک پارکینگی بخریم؟

خرید جک پارکینگی با توجه به اینکه باید بدون ریسک باشد، برخی را نگران می کند. در صورت توجه به تنها چند نکته، کاری راحت پیش روی خریدار خواهد بود. قبل از اینکه نسبت به خرید اقدام کنید، طول، وزن و دفعات تردد از درب مورد نظر را به همراه داشته باشید. با توجه به اینکه درب ها در اندازه های استاندارد تولید می شوند، تولیدکنندگان جک پارکینگی نیز جک ها را براساس مشخصات درب ها تولید می کنند. بنابراین با توجه به نیاز شما، چند انتخاب در هنگام خرید خواهید داشت. حال بر اساس بودجه، گارانتی و خدمات پس از فروش، خارجی یا ایرانی بودن و امکانات جانبی می توانید دست به انتخاب بزنید. در صورت خرید از فروشنده معتبر، راهنمایی های لازم را نیز دریافت خواهید کرد.

 
جک پارکینگی-صنعتینو

نکات خرید انواع درب اتوماتیک

مثل خرید هر محصول دیگری، خرید انواع درب اتوماتیک نیز می تواند چالش بر انگیز باشد. در این میان با توجه به نکاتی هر چند ساده می توان خریدی مطمئن و رضایت بخش داشت.

 1. توجه به موقعیت و نوع استفاده از درب، اولین چیزی است که باید دقت شود. به طور مثال: درب پارکینگ مسکونی یا بیمارستانی و…
 2. انواع جک پارکینگی با طول شفت های گوناگون طراحی شده اند. با توجه به ابعاد و وزن درب، باید مناسب ترین گزینه را انتخاب کرد.
 3. محاسبه دقیق میزان تردد و وزن و ابعاد درب، پیش از خرید هرگونه جکِ پارکینگی ضروری است.
 4. به طور کل برای خرید درب اتوماتیک پارکینگی پیشنهاد می شود اگر ساختمان پر تردد است از جک های هیدرولکی استفاده شود. در ساختمان هایی با تردد کم تا متوسط، درب های اتوماتیک الکترومکانیک نیز کارگشا هستند.
 5. توجه به قابلیت ها و نکات امنیتی درب اتوماتیک نیز حائز اهمیت است. معمولا باز و بسته شدن این گونه درب ها با استفاده از چشمی یا ریموت انجام می گیرد. برخی از مدل ها به طور اتوماتیک بسته می شوند و برخی دیگر خیر. اما هر چه درب اتوماتیک امن تر باشد، دارای قابلیت های برنامه ریزی بیشتری نیز هست.

هزینه نصب جک پارکینگی

نصاب جک پارکینگی، در هنگام نصب چند کار مختلف را می بایست انجام دهد. جوشکاری، سیم کشی، سوراخکاری، کنده کاری و راه اندازی مدارکنترل جک پارکینگی از جمله کارهای اوست. نصاب برای نصب انواع جک باید آموزش های لارم را دیده باشد. گاه این کار چندین ساعت به طول می انجامد و یک کار تخصصی به شمار می رود. هزینه نصب انواع جک پارگینگی نیز با یک دیگر اختلاف دارد. این اختلاف به ایرانی یا خارجی بودن، دشواری تنظیم مدار فرمان، نوع درب و… بستگی دارد. مدل های ایرانی، به جهت ساده تر بودن برنامه ریزی و آشنایی بیشتر نصاب با مراحل نصب هزینه کمتری را به خریدار تحمیل خواهد کرد. انواع مدل های ایتالیایی و خارجی گاه شرایط نصب متفاوت تری داشته و دشواری بیشتری را برای نصاب در پی خواهد داشت، در نتیجه هزینه نصب بالاتری نیز دارند. نرخ حدودی نصب اینگونه جک ها در سال 1399 برای مدل های ایرانی در حدود 400 هزار تومان و مدل های خارجی در حدود 450 هزار تومان بوده است.

جک پارکینگی-صنعتینو

قیمت جک پارکینگی

قیمت جک پارکینگی بر اساس تجهیزات و امکاناتی که دارد تعیین می شود، هرچه جکِ پارکینگی مجهز تر و قدرتمند تر باشد مسلما قیمت آن نیز بالا می رود.

امکانات و تجهیزاتی که این محصول دارد عبارتند از:

 • ریموت کنترل، چشمی، سنسور های ضد مانع، چراغ های هشدار دهنده
 • درب های مجهز به جک پارکینگی به کمک حسگر ها و چشمی باز و بسته می شوند و موانع را تشخیص می دهند و از برخورد درب و مانع جلوگیری می کنند. این ویژگی هم از بروز خسارت جلوگیری می کند هم باعث در امان ماندن درب از ضربه های فیزیکی می شود.
 • چراغ های هشدار دهنده نیز نقش مهمی در مطلع کردن رانندگان از وضعیت درب ایفا می کنند.
 • جک پارکینگ به وسیله نیروی برق کار می کند اما در صورتی که برق قطع شد نگران نباشید، زیرا می توان به صورت دستی نیز این درب ها را باز و بسته کرد.

با در نظر گرفتن همه ی این امکانات و تجهیزات می توان قیمت جک پارکینگی را تخمین زد.

در گذشته جک های پارکینگی فقط به صورت وارداتی بودند اما چندین سال است که جک پارکینگی ایرانی وارد بازار خرید و فروش شده اند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند.

شرکت های تولید کننده ی ایرانی مثل صنعتینو سال هاست در زمینه ی طراحی، ساخت و عرضه ی جک پارکنیگی مرغوب با بهترین متریال تلاش می کنند و در این زمینه نیز بسیار موفق عمل کرده اند.

خرید کالای ایرانی مزیت هایی از جمله راه اندازی چرخ تولید کارخانه های ایرانی، مبارزه با بیکاری جوانان، خود کفایی، عدم وابستگی به کالاهای خارجی و کاهش هزینه های خرید را به دنبال دارد. در گذشته اعتقاد بر این بود که کالاهای خارجی با کیفیت و استاندارد هستند اما کالاهای ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند، اما شرکت های تولیدی چون صنعتینو خط بطلانی بر تمام این ادعاهای پوچ کشیده است.

این شرکت در تلاش است با حفظ کیفیت محصولات و عرضه و نصب آن ها نیاز به کالاهای خارجی را به حداقل برساند. صنعتینو تولید کننده و عرضه کننده ی انواع جک اتوماتیک پارکینگی با قیمت مناسب و کیفیت بالاست.

سوالات متداول

به بازو هایی که برای باز و بسته کردن درب ها به صورت اتوماتیک به کار گرفته میشوند جک پارکینگی گفته میشود. جک پارکینگی قابلیت نصب بر روی انواع درب ها، درب های تک لنگه، درب های دو لنگه، درب های سنگین و بزرگ دارد.

با تعبیه ی جک پارکینگی روی انواع درب دیگر نیازی نیست برای هر بار ورود و خروج از ماشین پیاده شوید یا کسی دیگری این کار را برای شما انجام دهد، بلکه درب ها به صورت خودکار باز و بسته میشوند و در وقت و هزینه ی شما صرفه جویی میکنند.

جک الکترومکانیکی: جک پارکینگی الکترومکانیک برای باز و بسته کردن درب هایی که چندان سنگین نیستند و عبور و مرور زیادی در آن جا صورت نمی گیرد، مورد استفاده قرار میگیرند به طور مثال درب های مجتمع های مسکونی.
جک پارکینگی هیدرولیکی: برعکس جک الکترومکانیکی، میتوان جک های هیدرولیکی را روی درب های سنگین و بزرگ نصب کرد، بازو های این جک ها محدودیتی برای باز و بسته شدن ندارند و در مکان های شلوغ و پر تردد بسیار مفید و کاربردی هستند.

بدیهی است که قیمت این جک ها بالاتر از نوع مکانیکی است زیرا هم طول عمر بیشتری دارند هم نیاز به نگهداری و رسیدگی زیادی ندارند. این جک ها به کمک فشار هوا و روغن درب ها را باز و بسته میکنند. عمر مفید جک پارکینگی هیدرولیکی بین ۱۰ تا ۱۵ سال است و خیلی دیر فرسوده و مستهلک میشوند پس خرید این جک ها نیز به خاطر طول عمر آن ها صرفه اقتصادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Buttonتماس بگیرید